fbpx

Podstawy redukcji tkanki tłuszczowej

redukcja tkanki tłuszczowej

Praca nad wymarzoną sylwetką wymaga od nas zaangażowania i włożenia dużej ilości pracy, aby cieszyć się uzyskanymi efektami. Posty zawierające informacje o tym, że osiągniesz płaski brzuch w 30 dni lub zrzucisz dużą liczbę kilogramów w 2 tygodnie są zwykłą manipulacją. Niestety wiele osób liczy na to, że kilku minutowe treningi oraz jedzenie 1200kcal to faktycznie odpowiednia droga.

Od czego więc zacząć?

  1. Wybieraj ćwiczenia wielostawowe, angażując wiele grup mięśniowych zamiast trenować na maszynach. Na pewno wykonasz większą pracę i bardziej się zmęczysz na przysiadach niż siedzeniu na maszynie robiąc rozpiętki.
  2. Wypróbuj system FBW. Będziesz mógł trenować na jednym treningu całe ciało. Pracuj na sztangach, drążkach oraz hantlach. Łącz ćwiczenie w serie podwójne lub potrójne, aby wykonać więcej pracy na treningu.
  3. Trenuj minimum trzy razy w tygodniu lub więcej. Będziesz mógł do swojego planu wrzucić więcej ćwiczeń. Dodatkowo szybciej uzyskasz korzystniejsze rezultaty w kształtowaniu swojej sylwetki.
  4. W swoim treningu uwzględnij systemy energetyczne lub treningi obwodowe. Wykorzystaj w nich takie ćwiczenia jak sprinty na ergometrze, pracę na linach, swingi, skakankę lub wskoki na skrzynie. Rób krótsze przerwy w celu wywołania długo tlenowego, aby zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej.
  5. Ostatnią rzeczą z podstaw jest oczywiście dieta. Aby nasza sylwetka się zmieniała, kilogramy spadały w dół, musisz być w deficycie kalorycznym. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczny, odejmij od niego około 15% kalorii i trzymaj się tej wartości. Warto orientować się ile spożywamy kalorii, bo „jem mniej niż zawsze i nie chudnę” nie zawsze się sprawdza.

Wprowadź jak najwięcej podstaw podczas swojej redukcji, a jestem pewien, że Twój cel zostanie szybciej osiągnięty.