fbpx

Brak efektów treningowych

brak efektów treningowych

Zapewne większość z nas spotkała się z tym zjawiskiem, że intensywnie trenuje wykonując rozmaite jednostki treningowe a jednak nadal nie osiąga tego, czego chce. Czym to może być spowodowane?

1. W pierwszej kolejności warto skupić się nad naszym planem treningowym i dokładnie go przeanalizować.

  • Czy trenujesz jednym planem?
  • Czy zmieniasz zakres serii oraz powtórzeń?
  • Czy progresujesz z obciążeniem?
  • Czy używasz ćwiczeń wielostawowych na treningu?
  • Czy trenujesz minimum trzy razy w tygodniu?

Jeżeli padło więcej odpowiedzi na NIE niż TAK, to jest znak, że warto zastanowić się nad małymi zmianami w swoich treningach.

2. Kolejnym ważnym punktem jest odżywianie. Wiele osób nie potrafi oszacować zapotrzebowania kalorycznego bądź rozróżnić makroskładniki. Jeżeli Twoim celem jest redukcja, to wiedz, że powinieneś być na deficycie kalorycznym. Jeżeli w soboty udajesz się na imprezy, pijesz duże ilości alkoholu i obżerasz się kalorycznym jedzeniem, to wiedz, że jeśli trzymałeś dietę przez cały tydzień, to właśnie zmarnowałeś to nad czym pracowałeś.

3. Jeżeli na treningu telefon nie służy Ci jako stoper do mierzenia czasu przerwy między seriami, to już wiesz dlaczego nie masz efektów. Dosyć częstym zjawiskiem jest widok rozmów na telefonie podczas ćwiczeń na maszynach lub ustawianie się do zdjęć w lustrze.

4. Trenując z drugą osobą zawsze jest raźniej, a dodatkowo wzrasta nam poziom motywacji. Gorzej, jeśli z kolegą lub koleżanką spędzasz więcej czasu na rozmowach czy przeglądaniu głupot w telefonie. Najpierw trening, a po nim czas na przyjemności.

5. Jeżeli prowadzisz nocny tryb życia, mało śpisz a intensywnie pracujesz, to ciężko będzie Ci uzyskać fajne rezultaty na siłowni. Postaw na regenerację i śpij około 6-8 godzin. Na Twoje efekty pracujesz nie tylko na treningu czy w kuchni.

Jeżeli kilka punktów dotyczy Ciebie, to wprowadź zmiany na lepsze i zacznij pracować nad swoimi celami z większym zaangażowaniem.