fbpx
Ćwiczenia unilateralne w treningu siłowym

Ćwiczenia unilateralne w treningu siłowym

Ćwiczenia jednorącz oraz jednonóż są często bardzo niedoceniane i pomijane w treningu. Mogą wydawać się nudne lub niepotrzebne, jednak dzięki nim jesteśmy w stanie osiągać ciekawe efekty siłowe, zdrowotne oraz sylwetkowe.

Czytaj dalej
Dlaczego odnosimy kontuzje

Dlaczego odnosimy kontuzje?

Każdy, kto trenuje lub trenował rekreacyjnie czy wyczynowo, na pewno doznał nieraz mniejszego lub większego urazu w postaci stłuczenia, naciągnięcia, skręcenia lub w najgorszym przypadku złamania. Jest to nieodłączona i czasami nieprzewidywalna część sportu, jednak chcemy minimalizować ryzyko występowania kontuzji podczas treningów oraz zawodów.

Czytaj dalej
Regeneracja w treningu siłowym

Regeneracja w treningu siłowym

Odpoczynek to ważna część procesu treningowego. Zapominając o podstawach regeneracji niestety trudno osiągnąć nam zamierzone rezultaty. Dzień lub dwa dni wolnego to część treningu, która pozwoli nam wejść na wyższe obroty z tygodnia na tydzień.

Czytaj dalej
Dolegliwości bólowe

Dolegliwości bólowe – jak z tym wygrać?

Brak aktywności ruchowej, nieprawidłowa dieta oraz siedzący tryb życia to główne powody odczuwania bólu w naszym ciele. Poprzez „życie na kanapie” najczęściej mamy problemy z plecami, biodrami oraz kolanami.

Najlepszym rozwiązaniem na poprawę swojego stanu zdrowia będzie po prostu trening.

Czytaj dalej